Atletický oddíl Mikulčice

Pokyny

Pokyny – informace pro účastníky

Brutus extréme orienteering 2015

 

 1. Prezentace všech účastníků akce je na Bunči. V pátek 18:00 až 23:00 a v sobotu 7:00 až 9:30. Účastníci jsou ubytování na Bunči a na Kamínkách. Dle informací z Kamínek, všichni kteří tam spí, mají ubytování už od pátku. Lze přijet nejdříve na Bunč, odprezentovat se a odjet na ubytování na Kamínkách. Stejně jako lze ubytovat se na Kamínkách a přijet na prezentaci až v sobotu ráno. Nepodařilo se nám zajistit lesní průjezd z Bunče na Kamínka. Je nutno jet po státní silnici přes obec Zdounky. Viz. Tato mapa. Objízdná trasa je dlouhá 14 km.
 2. Na prezentaci si převezmete jeden kus mapy se zakreslenými kontrolami bez mapníku, 2 lístky na polévky po doběhu každé etapy a propagační materiály.
 3. V sobotu ráno v 9:30 každá dvojice provede nulování čipu, obdrží další mapu v mapníku a popis kontrol pro sobotní etapu včetně bodového ohodnocení kontrol.
 4. V sobotu v 10:00 bude odstartována první etapa Brutusu v prostoru Bunče. Ukončení sobotní etapy bude v 16:00 hodin. V cíli každý účastník obdrží čaj a polévku. Na polévku mějte u sebe lístek. Kromě čaje můžete v cíli ochutnat též kávu, které zde bude nabídnuta formou ochutnávky. Tu pro Vás připravila rodinná pražírna kávy z Kudlovic na jižním úpatí Chřibů Coffeespot. Tato firma je sočasně jedním ze sponzorů akce.
 5. Sobotní večer pod názvem Brutální kopaniny bude zahájen na Bunči ve 20:00. Do 24. hodiny nám bude hrát skupina Fleret.
 6. Sobotní etapa má limit 6 hodin (360 minut) a nedělní 5 hodin (300 minut). Při překročení limitu o každou započatou minutu je penalizace 100 bodů. Od toho je ten časový limit.
 7. Závodí se v týmech. Tým musí být po celou dobu závodu na doslech. Při ražení kontroly musí být druhý závodník přítomen přímo u kontroly. Při závodě se nesmí používat auto, vlak, loď nebo kolo.
 8. Start a cíl obou etap je na Bunči před penzionem. V mapě je toto místo označeno rovnostranným trojúhelníkem.
 9. V sobotu i v neděli budou v restauraci na Bunči pro Vás připraveny dvě „hotovky“. Samozřejně v nabídce budou i jídla dle jídelníčku. Sobotní snídaně bude na Bunči podávána od 8. Hodiny a v neděli od 7. Hodiny. Pokud nebudete snídat z vlastních zásob. Na pokojích jsou rychlovarné konvice.
 10. V neděli v 7:30obrží týmy opět mapu v mapníku. Uvnitř bude přiložen popis kontrol s bodovým hodnocením. Hromadný start proběhne v 8:00 na stejném místě jako v sobotu. Před tím si všechny týmy vynulují svůj čip. Po doběhu před 13. hodinou každý tým po vyčítání z čipu obdrží čaj a polévku stejně jako v sobotu.
 11. Po oba dny bude každá kontrola označena oranžovobílým lampionem a bude na ni jednotka SI a kleště. V případech, kdy jednotka nebude funkční, použijte kleště oražením do levého horního rohu mapy.
 12. V nedělní etapě budou mít některé kontroly nulovou hodnotu bodů. Počítejte s tím, že tam již kontrola nemusí být.
 13. Pořadatel vypisuje ještě další bodový bonus 100 bodů za průchod všemi kontrolami za oba dny.
 14. Závodníci startují na vlastní nebezpečí. Pořadatel nepřejímá žádnou odpovědnost za případné škody způsobené závodníkovi ani za případné škody způsobené závodníkem. V případně ukončení závodu, nebo pokud se nestiháte vrátit do uzávěrky cíle, dejte zprávu na mobil +420 737 241 014 (Jahn).
 15. Vyhlášení vítězů 18. Ročníku Brutus extréme orienteering bude ve 14 hodin před chatou Bunč. Následně se všichni účastníci mohou rozejít do svých domovů.
 16. Ceny pro vítěze věnovaly: Vavrys, s.r.o., SHOCart, spol. s r.o., R.Jelínek, a.s., Coffeespot – rodinná pražírna kávy.
 •